Evde Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Anahtarlığımızı keçe kullanarak yapacağız. İşte malzemelerimiz:

  • Hayvan figürleri
  • Anahtarlık tel halkası
  • Keçe. Kesimi, şekil vermesi kolay. Hafif ve su geçirmez bir malzeme.
Read more…

Galeri

Farklı tekniklerle yapılan çalışmalarını çalışmayı yapan kişi/kişilerden izin alarak sizlerle paylaşıyorum. Çalışmaları iletişim formundan bize yazarak kullanabilirsiniz.

R Galerisi| Sulu boya

Çalışmayı yapan: RFY | Yıl: 2016-2021 arası


Marker Çizim Çalışmaları, Teknik Çizim Çalışmaları, Sulu Boya Çalışmaları, Studio Ghibli Painting (Drawing), Studio Ghibli Fanart

N Galerisi| Yağlı boya

Çalışmayı yapan: NY | Yıl: 1983


Z Galerisi| Anahtarlık Yapımı

Farklı hayvan figürleri şeklinde yapılmış anahtarlıklar. Yapılışını anlattığım “Evde Anahtarlık Nasıl Yapılır?” isimli yazılı inceleyin.

Z Galerisi| Farklı Çalışmalar

Çalışmayı yapan: ZY


T Galerisi| Kuru boya

Çalışmayı yapan: TY

Mesajlarınızı İletin

Çalışmalar hakkındaki düşüncelerinizi ve mesajlarınızı iletişim formundan iletebilirsiniz.

Maker Nedir?

Maker kültürü, teknoloji ile “kendin yap” kültürünün birleşmesinden oluşan, dünyada hızla yayılan bir akımdır.

Her alandaki becerilerinin değeri büyüktür. Kişilerin becerilerini kullanarak ürün ortaya çıkarması dünyada popülerliğini yitirmemiş; aksine artarak “Maker Kültürü” olarak söylenir hale gelmiştir.

Maker Kültürü Nedir?

Dünyada “Maker Kültürü” olarak isimlendirilen ve kişinin becerilerini keşfedip göstermesini anlatan bu hareket her branşta ve konuda yapılabilir: Resim, el sanatları, bilişim dünyası, vb. DIY (Do It Yourself) da “kendi işini kendin yap” felsefesini yaşatır. Her yaştaki kişi maker olabilir.


Robotik Kodlama

Farklı Robotik Setlerle robot dünyasını keşfedin. Akıllı sistemler tasarlayıp kodlayın.https://www.instructables.com

instructables.com

Maker fikir ve projelerinin paylaşıldığı web sitesi. Yüzlerce fikir ve proje bulabilirsiniz. Bir örnek. İlginç, basit ve pratik bir proje (fikir): MouseBot (Fare bir robot gibi çalışıyor.)


3D Tasarım

3B bilgisayar grafiklerinde 3B modelleme, bir nesnenin herhangi bir yüzeyinin matematiksel bir gösterimini üç boyutlu olarak özel bir yazılımla geliştirme sürecidir. Ürüne 3D model denir. 3D modeller ile çalışan birine 3D sanatçısı denebilir. Hayalinizdeki tasarımı yapın ve üretin. 3D Örneklerini inceleyin.


Resim Galerisi

Resim Galerisini inceleyin. Farklı tekniklerle yapılan çalışmaları (çalışmayı yapan kişi/kişilerden izin alarak) sizlerle paylaşıyorum.


El Becerisi Çalışmaları

El becerisiyle yapılmış eşyaları inceleyin. Farklı hayvan figürleri şeklinde yapılmış anahtarlıklar. Yapılışını anlattığım “Evde Anahtarlık Nasıl Yapılır?” isimli yazıyı inceleyebilirsiniz..


makerfaire.com

“Merak, işbirliği ve beceriklilik üzerine kurulmuş bir topluluk. Maker Faire, her yaştan acemi ve uzmanın bir araya gelerek neler yaptıklarını göstermek ve öğrendiklerini paylaşmak için bir araya geldikleri yerdir.”


Sürgülü Balkon Kapısı (Volkswagen sürme kapı) Tamiri Nasıl Yapılır?

Sürgülü Balkon Kapısı (Volkswagen sürme kapı) kapanmıyor. Kapı kolu boşta dönüyor. Kapıyı kilitlemiyor ve açmıyor. Hava kış günü, rüzgarlı bir hava. Balkon kapısı kapanma/kilitleme problemi yaşıyorsunuz. Ne yaparsınız?

Kapının kilit sistemi oldukça pahalı ve ustasını da bulmak pek de kolay değil. Bir yardımcı bulabilirseniz bu problemi çözebilirsiniz. Tabii biraz cesaret gerekli. Bu tecrübeyi yaşayan kişi olarak “bu sistemi ilk defa söktüğümü söyleyeyim” öncelikle.

Gelelim çalışmaya.

Read more…