Bilgisayar Bilimi Kur 2 Dersinin Programı Nedir? Hangi Sınıfta Okutulur?


Bilgisayar Bilimi Kur 2 dersi Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerinde 10.sınıfta (ortak/zorunlu ders kategorisinde) okutulan derstir.

Bilgisayar Bilimi Kur 2 Dersinin İçeriği

Dersin müfredatı üç konudan oluşmaktadır. Öğretim programı gereği konulardan ikisi zümrede belirlenerek okutulur.

🔘 Robot Programlama

🔘 Web Tabanlı Programlama

🔘 Mobil Programlama

Bilgisayar Bilimi Kur 2 dersinde okutulan konulardan “Robot Programlama” ve “Mobil Programlama” konularına dokümanlara (sunu, uygulama ve test soruları) buradan ulaşabilirsiniz.


Robot, mekanik sistemleri ve bunlarla ilişkili kontrol ve algılama sistemleriyle bilgisayar algoritmalarına bağlı olarak akıllı davranan makinelerdir. Bu ünitede robot kontrol yöntemleri, robot türleri, eğitsel amaçlı robotlar, bir eğitsel robottaki bileşenler ve Arduino ile robot programlama anlatılacaktır.


Mobil cihazlardaki işletim sistemleri için özel olarak geliştirilen yazılımlar Mobil Uygulama olarak adlandırılır. Günümüzde en çok tercih edilen mobil işletim sistemleri; Android (Google), iOS (Apple), Windows Phone (Microsoft), Ark OS, Harmony OS (Huawei).

code.org web sitesindeki App Lab (Uygulama Laboratuvarı) ile yapılan mobil programlama sunularına ve uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.

DERS KİTABI

DERS KİTABI PDF